شنبه 18 اردیبهشت 1400

دبیرخانه دائمی شهرکرد شهر جهانی نمد در شهرداری راه‌اندازی می‌شود

دبیرخانه دائمی شهرکرد شهر جهانی نمد در شهرداری راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: دبیرخانه دائمی شهرکرد شهر جهانی نمد در شهرداری تشکیل و راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری:

مهرداد جوادی روز پنجشنبه 26 تیر 1399 در نشست با شهردار شهرکرد تأکید کرد: کارشناسان و مدیرانی از استانداری چهارمحال و بختیاری، فرمانداری شهرستان شهرکرد، میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و شهرداری عضویت این دبیرخانه را بر عهده خواهند داشت.

وی افزود: تبدیل و معرفی شهرکرد به‌عنوان شهر جهانی نمد در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری تاثیر مستقیم دارد.

جوادی تصریح کرد: راه‌اندازی پنجشنبه بازار و جمعه بازار ویژه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و پیش‌بینی مکانی در شهرکرد برای ساماندهی و تمرکز حضور هنرمندان این حوزه ضروری است.

وی بیان داشت: راه‌اندازی مرکز اطلاع‌رسانی در ورودی شرقی شهرکرد بایستی با همکاری شهرداری به نتیجه برسد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: ایجاد کمپینگ‌های گردشگری و استقرار چادرهایی در ورودی‌های شهرکرد می‌نواند در ساماندهی حضور مسافران و خدمات‌رسانی بهتر به گردشگران مؤثر باشد.

وی عنوان داشت: تقویت هتلینگ و کمپ‌های گردشگری و تلاش برای افزایش جذب سرمایه‌گذاران به‌منظور سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرکرد نیاز به همکاری شهرداری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط دارد.

شهردار شهرکرد نیز گفت: طرح مطالعاتی راه‌اندازی مرکز اطلاع‌رسانی در ورودی شرقی مرکز چهارمحال و بختیاری تهیه می‌شود.

بهادر عبدالغنی به معرفی شهرکرد به‌عنوان شهر ملی نمد و پتانسیل آن برای تبدیل به شهر جهانی نمد اشاره و اضافه کرد: تهیه طرح ساماندهی کوی نمدمالان در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: البته اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری باید برای ساماندهی کوی نمدمالان و اجرای سنگ‌فرش ان سریع‌تر اقدام کند.

عبدالغنی بیان کرد: جذب اعتبارات بازآفرینی شهری به‌ویژه در بافت تاریخی، پیش‌بینی یک قطعه زمین به وسعت سه هزار و 300 متر مربع برای ساخت هتل در راستای تقویت حوزه گردشگری و همکاری به‌منظور تقویت بخش‌های مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در شهرکرد جزو برنامه‌های اولویت‌دار شهرداری است.

وی یادآور شد: شهرداری شهرکرد از تمامی طرح‌های کارشناسی، علمی و عملیاتی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری در راستای تقویت زیرساخت‌های مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در مرکز استان حمایت می‌کند.

شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری 200 هزار نفر جمعیت دارد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو اخبار در حال حاضر در دسترس نیست